Як налаштуватися на ЗНО ?


Результат пошуку зображень за запитом "що потрібно для того щоб налаштувати себе на зно"
Головне  не порівнюй себе з іншими, не панікуй, не позбавляй себе права на помилку і налаштуйся на успіх.✨
Страх перед зовнішнім незалежним оцінюванням відчувають всі випускники, головне - навчитися приборкувати ці негативні емоції. 
Я раджу вам завжди керуватися правилами 10 НЕ ❤️:
1. Не зволікай з підготовкою. Пам'ятай, що часу у тебе не так багато, щоб його витрачати, а й не так мало, щоб впадати в паніку. Використовуй свій час раціонально. 

2. Не зациклюватися. Скільки б не залишалося до ЗНО, не можна тільки про нього думати вдень і вночі. Це викликає негативні емоції, надмірне емоційне збудження, а через них ти втомлюєшся і погано сприймаєш інформацію. Час від часу думай про щось приємне, мрій, влаштовуй собі "хвилини спокою", під час яких дозволь думкам текти у вільному напрямку, не зосереджуючись ні на чому конкретно. 

3. Не намагайся повністю позбутися від страху, адже абсолютна відсутність страху - це психічний розлад. Йому просто варто навчитися протидіяти, прийняти, усвідомити і проаналізувати. Відчувати страх цілком природно, але важливо вміти контролювати його рівень. 

4. Не перевантажуй себе. Інтенсивна підготовка - запорука успіху, але важливо не перестаратися. Перевантаження викликає розлад сну, погіршує концентрацію уваги, стимулює тривожний стан. Тому не намагайся охопити все і відразу. Добре лише те, що в міру. 

5. Не панікуй. Не все в цьому житті так складно, як може здатися на перший погляд. Якщо ти готуєшся систематично і сумлінно, то встигнеш не тільки вивчити, але і повторити пройдене. Тому перед ЗНО будеш досить добре підкованим, щоб впоратися з цією сходинкою на шляху до заповітного Олімпу. 

6. Не зловживай продуктами з високим вмістом кофеїна. Незначна доза шоколаду здатна поліпшити ефективність розумової праці. Однак не забувай, що під час проходження ЗНО ти і так досить нервовий, відповідно, стимулювати мозок додатково кофеїном небажано, так як це посилить тривогу і унеможливить заспокоєння. 

7. Не порівнюй себе з іншими. Розповіді про те, хто і скільки часу витрачає на підготовку, можуть дезорганізувати і сприяти посиленню занепокоєння. Почувши, що хтось займається вдвічі більше, ніж ти, починаєш докоряти собі, маючи вільну хвилинку. З'являється відчуття, що ти працюєш недостатньо, що, врешті-решт, призводить до невпевненості в собі. А між тим, на засвоєння одного і того ж матеріалу різним людям потрібен різний час. А тому, якщо ти встигаєш погуляти після занять - це значить, що ти просто вмієш раціонально використовувати свій час. 

8. Не налаштовуй себе на невдачу. "Не можу!", "Не в силах!", "Не вдасться!", "Не вивчу!", "Не здам!" - забудь ці фрази раз і назавжди! Навпаки, старайся думати про хороше. Сформулюй все, до чого прагнеш, і уяви, що ти це вже маєш. Час від часу говорить нехай собі про це вголос. 

9. Не лишай себе права на помилку. Зробити абсолютно все ідеально - це просто фізично неможливо, а тому при складанні тесту думай тільки про якість виконання завдань, а не про можливий результат. 

10. Не забувай про відпочинок. Музика, спорт, спілкування з друзями - це найефективніші способи позбутися хвилювання. Візьми собі за правило щодня влаштовувати моменти релаксації. Проведи час на свіжому повітрі. Не зневажай сном - для ефективної підготовки спати потрібно не менше восьми годин на добу. 

Коментарі